Подаруй кошеняті дім

93

Адреси, назва установи / закладу, будинку (там де запропоновано проєкт):
Територія міста Хмільника: поблизу будинку №33 по вулиці Столярчука, поблизу будинків № 11А, 15, 17 по вулиці 1-го Травня, поруч з будинком № 56 по вулиці Монастирська, біля будинку № 14 по вулиці Ватутіна, поблизу будинку № 21 по вулиці Лисенка.

Короткий опис проєкту:
Встановлення п’яти будиночків для безпритульних котів на загальноміській території поблизу багатоквартирних будинків за прикладом м. Харків та інших міст України, а саме: поблизу будинку №33 по вулиці Столярчука, поблизу будинків № 11А, 15, 17 по вулиці 1-го Травня, поруч з будинком № 56 по вулиці Монастирська, біля будинку № 14 по вулиці Ватутіна, поблизу будинку № 21 по вулиці Лисенка.

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту):
З огляду на те, що у суспільстві спостерігаються часті прояви агресії людей до тварин, на вулицях міста мають місце випадки жорстокого ставлення до безпритульних тварин, здійснюються заходи спрямовані на примусове виселення безпритульних тварин з місця їх постійного проживання та знищення потомства у негуманний спосіб, про що неодноразово повідомляють мешканці Хмільницької громади. Майже завжди ці факти пов’язані з перебуванням котів у під’їздах багатоквартирних будинків, де часто тварини опиняються зачиненими і змушені задовольняти свої фізіологічні потреби у цих приміщеннях. Цілком зрозуміло, що наслідки перебування котів у під’їздах не можуть подобатись мешканцям багатоквартирних будинків, зокрема через те, що прибирання спільних приміщень будинків здійснюють самі мешканці. Ці неприємні ситуації часто призводять до непорозумінь та конфліктів між мешканцями будинків через те, що одні мешканці з більшим розумінням і співчуттям ставляться до тварин, а інші – більше турбуються про власний добробут. У разі встановлення будиночків для котів на деякій відстані від під’їздів тварини зможуть мати прихисток від небезпек, які постійно їм загрожують та звідки їх не будуть постійно виганяти, тобто швидко зрозуміють, що це місце є значно безпечнішим ніж під’їзд та перестануть приносити шкоду і дратувати цим мешканців будинків. Разом з тим, громадяни, які годували тварин та піклувались про них і надалі зможуть це робити не наражаючись на конфлікти. Крім того, варто пам’ятати, що гуманне ставлення до тварин характеризує суспільство значно красномовніше ніж тисячі слів, ми маємо жити у мирі і злагоді між собою та берегти екосистему і навколишнє середовище, навчати цьому підростаюче покоління.
Як пілотний проект на території міста було визначено п’ять локацій, де спостерігається значне скупчення безпритульних котів та інформація про це часто з’являється у соцмережах, озвучується волонтерами громадської організації «Планета добра». Крім того, мешканці багатоквартирних будинків поруч з якими пропонується встановити будиночки збирали підписи для звернення до Хмільницької міської ради про необхідність встановлення таких будиночків. Задля уникнення суперечок щодо встановлення будиночків на прибудинкових територіях, було вирішено, що встановлювати їх краще на загальноміській території. Варто зазначити, що на прибудинкових територіях п’яти багатоповерхівок вже давно встановлено будиночки для котів та це дало можливість уникнути конфліктів як зоозахисників так і їх опонентів.

Мета проєкту:
Забезпечення належних умов для безпечного проживання безпритульних тварин та упередження конфліктних ситуацій через перебування котів у під’їздах багатоквартирних будинків.

Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання):
У результаті реалізації проекту будуть задоволені потреби волонтерів ГО «Планета добра», громадян, які піклуються про безпритульних тварин, а також, мешканців багатоквартирних будинків, які страждали від неприємних наслідків перебування тварин у під’їздах.

План заходів з реалізації проєкту (що потрібно зробити?, які дії повинні бути прийняті?, роботи, послуги):
1. закупівля п’яти будиночків для котів відповідно до Додатку 1;

2. розробка проектно-кошторисної документації на нове будівництво площадок під будиночки для котів;

3. будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації із встановленням  будиночків для котів у локаціях відповідно до Додатків 2-6 або у місцях або поблизу зазначених локацій за пропозицією та погодженням з Управлінням земельних відносин та Управлінням містобудування та архітектури Хмільницької міської ради


Ключові показники оцінки результату проєкту:
1. зменшення кількості конфліктних ситуацій серед мешканців багатоквартирних будинків;
2. забезпечено виконання норм ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження»;
3. зменшення кількості фактів жорстокого поводження з тваринами;
4. підвищення рівня довіри до влади з боку волонтерів та зоозахисників.

  • Статус: Допущений до голосування
  • Автор: ЧЕРНІЙ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
  • Бюджет: 135000 грн
  • Категорія: Комунальне господарство
  • Дата реєстрації: 29.06.2021
  • Номер проекту: 15